Beslenme

Bee’o Up Propolis Damla

Arıların bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarından topladıkları, antioksidan maddelerden fenolik ve flavonoidlerden meydana gelen doğal bir arı ürünü propolis, arılar tarafından kovanın sterilizasyonunu sağlamak için kullanılır. Kovandaki çatlakların kapatılmasından, koloni dışına atılamayan zararlıların engellenmesine, kovanın güçlendirilmesinden temizlenmesine birçok görev görür. Arı, petek gözlerini önce propolis ile kaplar, sonra üzerine balını, polenini ve arı sütünü koyar.  Böylece arının ürünleri de kovanda bozulmadan saklanır.

Propolis ham halde tüketilebilir özellikte olmadığı için ham halde vücudumuz yalnızca %2 oranında yararlanır ve kalanı sindirilmeden vücudumuzdan atılır. Propolisi vücudumuzun sindirebilmesi için mutlaka ekstrakte edilmesi yani özütlenmesi gerekir.

BEE’O UP Suda Çözünür Propolis Damla ürününü yetişkinler günde 20 damla, çocuklar 10 damla su, süt, meyve suyu vb. içeceklere damlatarak tüketebiliyor. BEE’O UP Suda Çözünür Propolis Damla yüksek propolis içeriği ile sadece eczanelerde satışa sunuluyor.

 

.

HAKKIMIZDA

Fit Days Türkiye, akıllara takılan tüm sorulara yanıt bulmak için yayın hayatına merhaba dedi. Hayatımızın her anında zinde ve formda kalabilmek, doğru egzersizler yapabilmek, sağlıklı beslenme mutfağında oluşturulan tarifler ile farklı lezzetleri deneyimlemeniz için eğlenceli, bilgi dolu, keyifli ve dinamik içeriği ile artık sizlerle.

© Copyright 2017 - ALYA DANIŞMANLIK

Yukarı