Sen de Dene

Eğlenerek Form Tutun

Yapılan araştırmalarda; toplu yapılan fitness stüdyo derslerinde katılımcıların performanslarını % 30 seviyesinde yükselttiği gözlemlenmiştir. Müzik ve hareketler eğitmen eşliğinde ve bir topluluk ile hareket etme içgüdüsü uyandırır.

Her şeyden önemlisi, grup halinde gerçekleştirilen fitness egzersizlerinin çok iyi bir motivasyon kaynağı olmasıdır. Henüz daha böyle bir kalabalık sınıfa kayıt olarak, egzersizlere katılacağınızı bilmek bile motivasyonunuzun ilk aşamasını oluşturur. Sınıfa dâhil olduğunuzda ise eğitmeninizin size sağlayacağı destek ve bilgilerle motivasyonunuz daha da artar. Bir de bunlara, sınıf içerisinde edinebileceğiniz bir veya iki yakın arkadaş eklenirse, ev veya iş hayatınızda ki sorumluluklarınızdan çok daha farklı, çok daha eğlenceli ve kendinizi geliştirmek için mücadele verdiğiniz bir ortama sahip olmuş olursunuz.

Tüm bunlara bağlı olarak gruplar halinde gerçekleştirilen fitness egzersizlerinin bir diğer özelliği elbette etkili olmasıdır. Yanınızda sürekli bir eğitmenin ve egzersiz arkadaşlarınızın olması sizi yaptığınız işe karşı sorumlu tutmaya yardımcı olur. Bu sayede ısınma ve soğuma hareketlerini ciddiye alır, sevmediğiniz hareketleri es geçmek yerine, mümkün olduğunca doğru şekilde gerçekleştirmeye çalışırsınız. Hareketlerde en ufak bir yanlış duruşunuz olsa bile bunu eğitmeniniz görür ve size doğrusunu göstererek, takip eder.

Aynı zamanda eğer hayatınızın büyük bir kısmı ev ve iş arasında geçiyorsa, grup egzersizlerinin sosyal yönünü de unutmamak gerekir. Bu ortam sayesinde kendinize yeni arkadaşlar edinebilir ve çevrenizi de genişletebilirsiniz.

Sizlere sağlayacağı bir diğer imkânda grup halinde gerçekleştirdiğiniz bu egzersizlerden memnun kalmanız durumunda, farklı sporları veya dans çalışmalarını da grup arkadaşlarınızla almaya başlayabilir veya çekinmeden bu gruplara kayıt olmayı isteyebilirsiniz.

Başlıca faydaları;
  • Özgüveni arttırır. Yağ ve kalori yakmınızı hızlandırır.
  • Vücut kontrolü ve dengesini geliştirir.
  • Kuvvet ve gücü arttırır. Kardiyo kapasitenizi arttırır.
  • Sakatlık riskini azaltır. Günlük hayatınıza tempo kazandırır.
  • Sportif performansı geliştirir. Müzik ile egzersiz yeteneğini geliştirir.
  • Bel ve sırt rahatsızlıklarının azaltılmasını sağlar. Ritim duygusunu geliştirir.

7/24 Fitness Club
Ertuğrul Tekeli
Grup Dersler Koordinatörü

.

HAKKIMIZDA

Fit Days Türkiye, akıllara takılan tüm sorulara yanıt bulmak için yayın hayatına merhaba dedi. Hayatımızın her anında zinde ve formda kalabilmek, doğru egzersizler yapabilmek, sağlıklı beslenme mutfağında oluşturulan tarifler ile farklı lezzetleri deneyimlemeniz için eğlenceli, bilgi dolu, keyifli ve dinamik içeriği ile artık sizlerle.

© Copyright 2017 - ALYA DANIŞMANLIK

Yukarı