Egzersiz

Geçti Bizden Demeyin

Sporun yaşı yok ama bahaneler çok! Bahanelerden kendimizi sıyırırsak spora bir adım atmış kendimize bir iyilik yapmış oluruz. Çünkü yaşlandıkça bedensel bozulma ve ruhsal bozulma kaderimiz olmaya başlar.

“KENDİ HALİNE BIRAKILAN HER ŞEY BOZULMAYA YÖNELİR.”

İçinde bulunduğumuz sistem bizi içine çekiyor ve yaptığımız günlük işler bizi rutinleştiriyor. Örneğin aşırı ve düzensiz yemek yemek ve hareketsiz yaşamak bizi sağlıksız bir birey yapıyor. Bu rutinlerin dışına çıkmak için irade ve çaba gerektiriyor. Her gün kendimize belli bir saat ayırırsak ister spor salonunda ister dışarıda yapacağımız egzersizlerle bu bedensel bozulmanın önüne geçebiliriz.

Bir diğer önemli faktör de düzenli uyku. Düzenli uyku büyüme hormonu salgılamamızı, dinlenmemizi ve onarımımızı sağlar. Ayrıca kendimize ayırdığımız bir saatlik zaman diliminde zihinsel yorgunluğumuzdan birazda olsa kurtulmuş oluruz.

Yaptığımız en büyük hatalardan biri de ne yemeğe, nasıl yemeğe odaklanıyoruz. Genel beslenmeyi aslında hepimiz biliyoruz. Bilindik şeylerin cevabını aramakla meşgulüz. Fakat ne kadar yediğimizi ve ne kadar hareket ettiğimizi bilmiyoruz. Diyete sadece spor yapmaya başladığımızda başlıyoruz. Spor yapmadığımızda yediklerimize dikkat etmiyoruz.

Hareketsizlik bizi birçok hastalığa itiyor. Özellikle yaşımız ilerledikçe daha çok hareket etmeliyiz. Yaşlandıkça yediklerimiz bizim ömrümüzden yemeye başlıyor. Siz siz olun buna müsaade etmeyin. Ne kadar çok egzersiz o kadar uzun yaşam, sağlık, kaliteli görünüm. Kısaca durmak için hiçbir sebebimiz yok, durursak düşeriz.

 

 

 

Düzenli egzersiz, kaliteli uyku ve olmazsa olmaz sağlıklı beslenme. Bu üçlüyü hayatımızın merkezine dahil edin.
Geçti bizden demeyin.

.

HAKKIMIZDA

Fit Days Türkiye, akıllara takılan tüm sorulara yanıt bulmak için yayın hayatına merhaba dedi. Hayatımızın her anında zinde ve formda kalabilmek, doğru egzersizler yapabilmek, sağlıklı beslenme mutfağında oluşturulan tarifler ile farklı lezzetleri deneyimlemeniz için eğlenceli, bilgi dolu, keyifli ve dinamik içeriği ile artık sizlerle.

© Copyright 2017 - ALYA DANIŞMANLIK

Yukarı