Fit Spor

Tenis Öğrenmenin Tam Vakti

Tenis 4 yaşından başlayarak istediğiniz yaşa kadar devam edebileceğiniz eğlenceli ve öğretici bir spordur.  Elinize ve bacaklarınıza hükmedebildiğiniz sürece oynayabileceğiniz mükemmel bir branştır.

Bu spor sizi var olan dünyadan çıkartacaktır. Günün stresini atabileceğiniz, yılın her günü rahatlıkla oynayabileceğiniz tenis ile zinde ve formda kalabilirsiniz.

Tenisi diğer sporlardan ayıran özelliklerden biri ise oyuncu tercihlerinizi ruh halinize göre düzenleyebilmenizdir. Tek başına duvar karşısına geçip kondisyon sağlayabileceğiniz gibi 2 veya 4 kişi de tenis oynayabilirsiniz.

Tenisin genel olarak yaz aylarında oynandığına dair bir algı vardır. Kapalı kortların sayısının az olması ve genel olarak okulların yaz kurslarında eğitimlerin verilmesi ile bu algı oluşmuştur. Fakat siz yeter isteyin. Dilediğiniz mevsimde bu spor branşını öğrenebilirsiniz. Bizden size ufak bir hatırlatma. Genel olarak tenis turnuvaları yaz aylarında gerçekleşiyor. Siz de bu yaz kortların tozunu attırmak niyetindeyseniz bu aylar eğitime başlamak için çok ideal.

Bu spora başlamadan önce size sağlayacağı kazanımlarına da değinmeliyiz. Tenis sporu istikrar gerektiren bir spor branşıdır. Düzenli ve disiplinli bir antrenman programı gerektirir. Bu sayede düzenli çalışma disiplininiz gelişecektir. Sorumluluk anlayışı ve sürekli mücadeleyi öğretir. Analitik düşünme becerinizi arttırarak strateji geliştirmenizi sağlar.

Tenis sporunun psikolojik faydalarının yanı sıra bedensel faydaları da büyük önem taşımaktadır.
  • El- göz koordinasyonunuzun gelişmesine yardımcı olur.
  • Vücut kondisyonunuzun artmasını sağlar
  • Yağ yakımını yardımcıdır.
  • Denge kaslarınızın gelişmesine sağlar.
  • Kemik sağlığınız için yararlıdır.
  • Bedensel hızınızı arttırır.
  • Antrenman veya maçı öncesi beslenme büyük önem taşıdığından sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmanıza destek olur.

Sizlerde tam da şimdi tenise başlayabilirsiniz.

Westlife Tenis Club

www.instagram.com/westlife_tenisclub

.

HAKKIMIZDA

Fit Days Türkiye, akıllara takılan tüm sorulara yanıt bulmak için yayın hayatına merhaba dedi. Hayatımızın her anında zinde ve formda kalabilmek, doğru egzersizler yapabilmek, sağlıklı beslenme mutfağında oluşturulan tarifler ile farklı lezzetleri deneyimlemeniz için eğlenceli, bilgi dolu, keyifli ve dinamik içeriği ile artık sizlerle.

© Copyright 2017 - ALYA DANIŞMANLIK

Yukarı