Fit Spor

Yepyeni Bir Parkur; AcroAcademy

AcroAcademy 6 sene önce Ömer Günyaz tarafından parkour ve freerunning sporlarını Türkiye’ye tanıtmak ve eğitim vermek amacıyla kurulmuş. Parkour her türlü mekanda en hızlı ve etkili biçimde engelleri aşarak haraket edebilme tekniklerini öğreten eğlenceli bir spor dalı. Freerunning Parkour’dan farklı olarak birçok acrobatik hareketleri de içerisinde barındırıyor. Bu spor; fitness salonlarındaki gibi belli bölgelerdeki kaslar izole edilerek çalıştırılmıyor; vücudunuzdaki tüm kaslar nerdeyse her zaman aktif olarak hareket ediyor. Bu sporda sadece vücut ağırlığınız ile çalıştığınız için uzun ve güçlü kaslar elde edebilirsiniz.

AcroAcademy’de eğitimler hem çocuklar hem büyükler için son derece güvenli ortamlarda, deneyimli yerli ve yabancı hocaların denetiminde Türkçe, İngilizce ve Almanca olarak veriliyor. Salon içinde kurulup kaldırılan, yerleri değiştirilebilen çok amaçlı engel sistemleri sayesinde yüzlerce değişik parkur oluşturulabiliyor. Bu sayede spor, hep aynı şeylerin yapıldığı rutin bir kas çalışması olmaktan çıkarak eğlenceli ve faydalı bir aktiviteye dönüşüyor.

           Parkour ve Freerunning teknikleri bir kere öğrenildikten sonra, her yerde ve her zaman yapılabilecek sporlar sıralamasında yerini alıyor. Herhangi bir alet veya özel bir mekana ihtiyaç duymaksızın, sizde eğitim sonrası bu aktiviteyi her zaman yapabilme şansına sahip oluyorsunuz. Her yaşta insanın yapabilmesi özelliği de parkour’un yakın gelecekte geniş bir yelpazeye hitap edeceğinin göstergesi.

AkroAcademy hakkında detaylı bilgi almak için http://www.acrodemy.co/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

.

HAKKIMIZDA

Fit Days Türkiye, akıllara takılan tüm sorulara yanıt bulmak için yayın hayatına merhaba dedi. Hayatımızın her anında zinde ve formda kalabilmek, doğru egzersizler yapabilmek, sağlıklı beslenme mutfağında oluşturulan tarifler ile farklı lezzetleri deneyimlemeniz için eğlenceli, bilgi dolu, keyifli ve dinamik içeriği ile artık sizlerle.

© Copyright 2017 - ALYA DANIŞMANLIK

Yukarı